Montaż lekkiej obudowy i dachu

Jednym z bardziej istotnych elementów budynków przemysłowych, na które klienci coraz częściej zwracają szczególna uwagę, jest prawidłowe i estetyczne wykonanie elewacji budynku będącą po zakończeniu jego budowy wizytówką Zamawiającego. To właśnie wygląd zewnętrzny oraz zastosowane rozwiązania materiałowe a przede wszystkim ich wykonanie  świadczą o jakości i odbiorze całościowym obiektu. O pozytywnym przyjęciu wizualnym decyduje kultura wykonania detalu, połączeń, przejścia itd. Jako wykonawca obiektów przemysłowych posiadamy w swoich szeregach kilka wyspecjalizowanych  brygad realizujących montaż i wykonanie elewacji w każdym z dostępnych na rynku systemie oraz fachowy sprzęt ( dźwig, podnośniki nożycowe, wysięgniki teleskopowe, ssawki do płyt i wyspecjalizowane elektronarzędzia) co pozwala nam na wykonanie montażu elewacji w możliwie krótkim czasie.  

 

Często proponujemy naszym Klientom sprawdzone rozwiązanie techniczne opracowane przez nasz zespół projektantów. Dzięki indywidualnym rozwiązaniom projektowym detali zapewniamy najwyższą jakość wykonanie, znakomite parametry izolacyjności akustycznej i termicznej, a także niskie koszty utrzymania oraz bezawaryjne użytkowanie realizowanych przez nas hal stalowych. W zależności od projektu lub życzenia Klienta wykonujemy kompleksowo obudowę ścian zewnętrznych i wewnętrznych hali, przykładowo  w jednym z poniższych układów:

.•              blacha trapezowa w układzie pionowym i poziomym; ocieplenie; kasety ścienne  + rys

•               blacha trapezowa (hala nieocieplona) + rys

•               płyty warstwowe w układach poziomym i pionowym z zamkami ukrytymi lub widocznymi + rys

W zakres prac elewacyjnych wchodzi również montaż wszelkiego rodzaju obróbek pionowych i poziomych zapewniających szczelność pokrycia.  Wszelkie elementy uzupełniające takie jak parapety, obróbki startowe, elementy konstrukcyjne zimno gięte, wykończenie attyk dostarczamy z własnego zakładu produkcyjnego. Dysponujemy parkiem maszynowym będącym w stanie wyprodukować niemal każdy profil zamykający. Nasi montażyści to doświadczony zespół fachowców któremu możesz zaufać.

W bogatym portfolio firmy rexbud możemy się również pochwalić realizacją zakładu produkcji makaronu w Opolu. Specyfika obiektu wymusiła  zastosowanie rozwiązań najwyższej jakości. Wewnątrz budynku, w części produkcyjnej zamontowano płyty warstwowe z powłoką Food-Safe, a w pomieszczeniach, w których dochodzi do bezpośredniego kontaktu z żywnością, użyto płyt i obróbek ze stali kwaso-odpornej INOX.  Część produkcyjna zakładu  została wykonana w całości z płyt warstwowych – zarówno ściany działowe jak i sufity wewnątrz hali, które mocowane były do konstrukcji dachu hali poprzez system gęsto rozstawionych wieszaków. Wszelkie połączenia uszczelniono sylikonem. Powstała tym samym druga hala, jedna w drugiej. Ciekawostka może być fakt, że Ilość płyt warstwowych użyta do wybudowania ścian działowych, sufitów była większa od ilości użytej do obudowania całego budynku z zewnątrz. W Powstałej przestrzeni między stropowej  znalazła się przestrzeń techniczna zdolna pomieścić urządzenia technologii i wentylacji z oddymianiem.

W naszych realizacjach proponujemy zastosowanie własnej produkcji blachy RBT. Zaawansowana technologia wytwarzania przy wykorzystaniu najnowocześniejszej linii produkcyjnej w Europie pozwala na uzyskanie produktu najwyższej jakości, dokładności i powtarzalności.

www.rbt.com.pl

DACH

Najważniejszym elementem zewnętrznym w hali przemysłowej jest prawidłowo  wykonany dach. Musi zapewnić długotrwałe, bezawaryjne użytkowanie budynku, zapewniać izolację termiczną chroniąc przed zimnem i ciepłem wnętrze hali ale przede wszystkim musi zapewniać szczelność. Doświadczenie i spora wiedzy Wykonawcy ma tutaj kluczowe znaczenie. Na dachu bowiem istnieje największe prawdopodobieństwo popełnienia błędu związanego z niestarannym wykonaniem lub brakiem zachowania dbałości o szczelność wszystkich połączeń. Na dachach budynków przemysłowych znajduje się również najwięcej przejść dachowych takich jak: świetliki, klapy dymowe, kanały wentylacyjne, przejścia instalacyjne, podkonstrukcje central wentylacyjnych, odpylnie itd. Każdy z takich elementów to przebicie szczelnej warstwy izolującej z  membrany PCV wymagający następnie szczególnej troski i dbałości w wykonaniu uszczelnień i dogrzania narożników. Do tego potrzebny jest wyspecjalizowany sprzęt ale przede wszystkim doświadczenie i wiedza. Jako Generalny Wykonawca jesteśmy pewni własnej  jakości wykonania i  na szczelność pokrycia dachowego rexbud udziela  wydłużonej - 10 letniej gwarancji dobrego wykonania.  Wykonujemy dachy we wszystkich dostępnych technologiach i  układach warstw, zarówno z blachy trapezowej z wypełnieniem styropianem jak i wełna mineralną.  Realizowaliśmy z powodzeniem wykonanie dachu hal stalowych wielonawowych  z attyką i odwodnieniem wewnętrznym typu podciśnieniowego jak i tradycyjne rozwiązania jedno lub dwunawowe  bez attyk z widocznymi rynnami i rurami spustowymi.  

Wierzchnią warstwę poszycia dachu wykonujemy najczęściej z wysokiej jakości membrany dachowej renomowanych firm zachodnich.  Do każdej realizacji podchodzimy indywidualnie a wykonanie poprzedzamy przeprowadzeniem analizy obciążenia wiatrowego i śniegowego. Dobieramy niezbędną ilość łączników, wyznaczamy sfery o podwyższonym oddziaływaniu siły wiatru proponując rozwiązanie gwarantujące bezawaryjne użytkowanie i spokój Inwestora. Jako nieliczni, jeśli nie jedyni jesteśmy w stanie zaproponować naszym Klientom rozwiązanie całego dachu hali w systemie bez łączników – System Vacum wykorzystujący siłę ssania wiatru.

Do najczęściej stosowanych poszyć dachu należą:

•               blacha trapezowa; paroizolacja; wełna mineralna;  membrana / papa termozgrzewalna + rys

•               blacha trapezowa; paroizolacja; styropian; membrana dachowa PCV + rys

•               blacha trapezowa; paroizolacja; pianka PIR (poliuretanowa); membrana dachowa PCV + rys

•               blacha trapezowa; paroizolacja; wełna szklana; membrana + rys

•               płyta warstwowa + rys

W naszych realizacjach proponujemy zastosowanie własnej produkcji blachy RBT. Zaawansowana technologia wytwarzania przy wykorzystaniu najnowocześniejszej linii produkcyjnej w Europie pozwala na uzyskanie produktu najwyższej jakości, dokładności i powtarzalności. www.rbt.com.pl

NASZE REALIZACJE
Nasze realizacje

GALERIA

Pracujemy dla:
Indesit
Bosch
Decathlon
SELGROS
Michelin
Coca Cola
STOCK
Reanult
REX-BUD BUDOWNICTWO SPÓŁKA Z
OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SKA

UL. NIESZAWSKA 6/8, 93-119 Łódź
TELEFON: +48 (42) 67 67 909, fax: +48 (42) 674 59 48
EMAIL: REXBUD@REXBUD.COM.PL
ALL RIGHTS RESERVED © 2021 rexbud.com.pl
projekt i wykonanie BERX Group