Hale magazynowe

Firma Rex-Bud oferuje kompleksowe wykonawstwo hal magazynowych. Wyspecjalizowaliśmy się w tej dziedzinie budownictwa kubaturowego.  Posiadamy ogromne doświadczenie i wiedzę na temat budowy hal magazynowych. Halę magazynową o sporej powierzchni użytkowej jesteśmy w stanie kompleksowo wybudować w niecałe trzy miesiące. Do tej pory zrealizowaliśmy ponad 300 000m2 hal w konstrukcji zazwyczaj  stalowej jak również żelbetowej i mieszanej. Nasza największa realizacja magazynowa w Polsce to Michelin Olsztyn. Hala wykonana jest w konstrukcji stalowej o rozstawie ram 12m x 24 m posiada ponad 40 000m2 powierzchni co pozwala na pomieszczenie w niej ponad  1 000 000 sztuk opon.

Projektowanie hal magazynowych

Pierwszym krokiem w procesie inwestycji jest projektowanie i sporządzanie dokumentacji budowlanej. Już na tym wczesnym etapie rozpoczynamy ścisłą współpracę z Inwestorem, dostosowując wymiary rzutu poziomego oraz wysokość hali do indywidualnych potrzeb Klienta, oraz najważniejsze – do wymagań z zakresu ochrony ppoż. oraz przede wszystkim do typu i rodzaju i ilości produktów jakie mają być w niej  magazynowane. Doświadczenie w projektowaniu i wykonawstwie hal magazynowych pozwala nam na optymalizację rozwiązań  w takich zakresach jak:

 • uzyskanie ekonomicznego układu konstrukcyjnego
 • zapewnienie trwałości i bezusterkowości
 • wydajne zagospodarowanie dostępnego terenu działki
 • optymalizację wykorzystania powierzchni hali
 • najkorzystniejszy dobór wymiarów hali, tj. jej wysokości i powierzchni oraz kubatury
 • indywidualizację doboru sposobu składowania oraz magazynowania towaru
 • wspólny wybór rodzaju i typu systemu magazynowego spośród oferty czołowych dostawców w Europie

Przy projektowaniu hal magazynowych staramy się również w najkorzystniejszy sposób zaplanować i zapewnić sprawne funkcjonowanie zaplecza dostawczo-ekspedycyjnego oraz zachować płynności ruchu załadowczo-wyładowczego. Tak dobieramy powierzchnię oraz lokalizację placów manewrowych i dróg aby osiągnąć możliwie najlepsze rezultaty. Proponujemy optymalne rozwiązania w doborze rodzaju, ilości i wymiarów zarówno  bram, ramp, doków załadowczych jak i projektujemy cały układ komunikacji kołowej na działce (projekt organizacji ruchu) w obrębie posiadanego terenu.

W procesie projektowania oraz w trakcie wznoszenia budowli hal zawsze uwzględniamy wszelkie zapisy Prawa Budowlanego, Warunków Technicznych, Norm przedmiotowych, oraz przepisów odrębnych , ze szczególnym uwzględnieniem części dotyczących bezpieczeństwa pożarowego. Umożliwia nam to odpowiedni dobór instalacji przeciw pożarowych, zapewnienie dróg ewakuacyjnych oraz zabezpieczenie konstrukcji nośnej przed wpływem temperatury.

Budowa hal magazynowych

Budowa hal magazynowych to nasza specjalność, w której zdobyliśmy ogromna wiedzę i doświadczenie. Posiadamy wyspecjalizowane brygady wykonawcze, które na każdym etapie realizacji sa w stanie zapewnić najwyższą jakość prac w połączeniu z wysoką wydajnością. Zapewniając wzorową organizację pracy, dostawy materiałów jesteśmy w stanie wybudować średniej wielkości halę magazynową w czasie nie przekraczającym trzech miesięcy. W ponad 20 letniej historii działalności firmy posiadamy jedynie zadowolonych klientów, którzy przy okazji budowy kolejnych hal czy innych inwestycji z chęcią do nas wracają.

Montaż hal magazynowych

W naszych szeregach posiadamy również kilka wysoko wyspecjalizowanych brygad monterskich. Posiadamy najnowocześniejszy sprzęt budowlany, taki jak wózki nożycowe, podnośniki teleskopowe, maszyny wielofunkcyjne oraz przyssawki do montażu obudowy. Hale magazynowe z reguły są konstrukcjami powtarzalnymi o dużych rozpiętościach ram. Tego typu obiekty montujemy scalając ze sobą pojedyncze zespoły poczynając od fundamentów, przez słupy, dźwigary a na płatwiach kończąc. Następnie montowana jest obudowa i dach hali oraz wszelkie pomieszczenia i przegrody wewnętrzne. W przypadku gdy hala ma dużą powierzchnię i charakteryzuje się znaczną powtarzalnością  rozważamy również montaż najbardziej wydajną metodą potokową, która polega na zorganizowaniu linii produkcyjnej z elementami poruszającymi się na torach wzdłuż konstrukcji głównej hali.

 • BSH Łódź
 • Michelin Polska SA Parzniew
 • Michelin Polska SA Olsztyn
 • Renault&Nissan Europe Győr, Węgry
 • Reckitt Benckinser Nowy Dwór Mazowiecki
 • KingspanInsulation Poland Łódź
 • Michelin Polska S.A. Parzniew
NASZE REALIZACJE
Nasze realizacje

GALERIA

Pracujemy dla:
Reanult
Decathlon
Indesit
SELGROS
Bosch
IKEA
Michelin
Coca Cola
REX-BUD BUDOWNICTWO SPÓŁKA Z
OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SKA

UL. NIESZAWSKA 6/8, 93-119 Łódź
TELEFON: +48 (42) 67 67 909, fax: +48 (42) 674 59 48
EMAIL: REXBUD@REXBUD.COM.PL
ALL RIGHTS RESERVED © 2021 rexbud.com.pl
projekt i wykonanie BERX Group