Hale logistyczne

Hale logistyczne

Grupa Rex-Bud od lat z powodzeniem zajmuje się Generalnym Wykonawstwem lekkich i wytrzymałych hal logistycznych. Są to Hale, w których mamy ogromne doświadczenie, zarówno z rynku rodzimego jak i z Europy. Na szczególną uwagę zasługuje centrum logistyczne Auchan Węgry w Üllő pod Budapesztem. Budowa tego centrum była pierwszą realizowaną przez Rex-Bud Hungary Kft., która tym samym przetarła szlak dla kolejnych inwestycji na rynku węgierskim. Jego główna konstrukcja nośna składa się ze stalowych słupów i dźwigarów blachownicowych oraz z płatwi kratowych – układ konstrukcyjny w osiach to 17,0 m x 25,0 m. Powierzchnia gotowego obiektu liczy 36 000 m², a jego realizacja zajęła monterom 138 dni.

Hale Logistyczne

Główną częścią hali logistycznej jest magazyn, w którym składowane są materiały na czas kompletowania zamówień oraz strefy przyjęć i wydań towaru wraz z ich infrastrukturą techniczną, linią do sortowania i konfekcjonowania. Produkty, przesyłki i materiały zazwyczaj składowane są w budynku jedynie na krótki okres czasu, w związku z czym powierzchnia komunikacyjna stanowi znacznie większą część hali, niż w przypadku typowych magazynów.

Jednym z podstawowych elementów występujących w hali logistycznej są doki przeładunkowe stanowiące zespół urządzeń umożliwiających rozładunek i załadunek samochodu dostawczego. To bardzo ważny element wyposażenia każdej hali logistycznej. Każdy Inwestor powinien dogłębnie przeanalizować, jaki model, typ będzie najlepszy dla danej inwestycji. Typowymi elementami doku przeładunkowego są: rampa hydrauliczna służąca niwelacji różnicy wysokości pomiędzy samochodem, a płaszczyzną magazynu, brama przemysłowa zamykająca otwór magazynu, element naprowadzający koła ułatwiający centryczne ustawienie samochodu względem otworu przeładunkowego, odbojniki zapobiegające uderzeniu samochodu w rampę oraz śluza uszczelniająca zabezpieczająca przeładowany towar przed wpływem warunków atmosferycznych. Hale logistyczne mogą posiadać również specjalne domki, wystawione przed lico hali jeśli ochrona przed utratą ciepła / zimna jest istotna – np. w przemyśle spożywczym. Stosuje się również w pełni automatyczne systemy takie jak Dobo System, które całkowicie eliminują błędy kierowcy czy magazyniera.

Płynność ruchu załadowczo-wyładowczego

W swoich realizacjach logistycznych  szczególny nacisk kładziemy na funkcjonalność obiektu, jego naturalne doświetlenie, oraz ochronę. Najważniejsza w hali logistycznej jest jednak ergonomia i dobrze rozwiązana przestrzeń. W celu zapewnienia sprawnego i szybkiego zarządzania przesyłkami  wspomagamy proces optymalizacji ścieżek transportu wewnątrz hali i odpowiednio projektujemy bramy, rampy i doki załadunkowe. Lokalizację oraz organizację placów manewrowych i dróg dojazdowych dobieramy dążąc do optymalizacji walorów ekonomicznych i użytkowych. Bardzo ważne jest to aby pamiętać o zapewnieniu kilku dodatkowych metrów na placach manewrowych w okolicach bram tak by kierowcy nie mieli problemu z prawidłowym nakierowaniem pojazdu typu TIR podczas cofania do doku. Prawidłowo rozwiązana komunikacja znacznie skraca czas dokowania pojazdu oraz ułatwia pracę. Jeśli dysponujemy dodatkowymi metrami powierzchni utwardzonej w okolicy hali logistycznej to w okresie zimowym jest to niezmiernie ważne gdyż pługi mają zapewnione miejsce odkładcze na zalegający na drogach, dojazdach i placach utwardzonych. Nie każdy zdaje sobie sprawę, że aby zgarnąć i odśnieżyć place i drogi o powierzchni kilku tysięcy metrów kwadratowych jest potrzebna nie lada zapasowa przestrzeń do dyspozycji.

Nowoczesne technologie

W tej dziedzinie obserwujemy duży postęp i coroku wprowadzane są nowe rozwiązania. Staramy się na bieżąco śledzić tendencje na rynku w sektorze hal logistycznych, aby każdorazowo móc zaproponować naszym klientom rozwiązania satysfakcjonujące każdego wybrednego inwestora. Przy budowie obiektów zleconych  Rex-Bud, firma  zawsze wykorzystuje najnowocześniejsze technologie, dostosowując je do potrzeb Klienta, wymogów logistycznych inwestycji, proponując sprawdzone z zarazem innowacyjne, bezawaryjne i ekonomiczne rozwiązania.

 

Przykłady realizacji hal logistycznych wykonanych przez firmę Rex-Bud

NASZE REALIZACJE
Nasze realizacje

GALERIA

Pracujemy dla:
Bosch
SELGROS
Coca Cola
Decathlon
Reanult
Indesit
Michelin
STOCK
REX-BUD BUDOWNICTWO SPÓŁKA Z
OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SKA

UL. NIESZAWSKA 6/8, 93-119 Łódź
TELEFON: +48 (42) 67 67 909, fax: +48 (42) 674 59 48
EMAIL: REXBUD@REXBUD.COM.PL
ALL RIGHTS RESERVED © 2021 rexbud.com.pl
projekt i wykonanie BERX Group